Kuruluş
1907
Konum
İngiltere

Sınav Detayları

Konular başlığı için SVG ikonu

Konular

Mekanik, Semantik, Teknik Bilgi

Süre başlığı için SVG ikonu

Süre

60 Dakika

Sorular başlığı için SVG ikonu

Sorular

Toplam 20 Soru

Shell Yetenek Değerlendirme Testi (İngilizce)

Shell Corp. Yetenek Değerlendirme Testi, “İşletim ve Bakım” pozisyonuna yönelik değerlendirme sürecine hazırlanırken yardımcı olması için tasarlanan örnek bir testtir. Shell Çevrimiçi Değerlendirme Testi, İşletim/Operasyon ve Bakım işlerini gerçekleştirmeye ilişkin önemli becerileri ve yetkinlikleri ölçmek için tasarlanmıştır.

Shell Yetenek Değerlendirme Testi İçeriği

Shell Yetenek Değerlendirme Testi şu bölümleri içermektedir:

  • Endüstriyel Bilgilerin Kullanımı Testi: Okuma, anlama ve bilgiyi kullanma yeteneğini ölçmek için kullanılmaktadır. Soruları yanıtlamak ve problemleri çözmek için grafikler, tablolar, formlar ve yazılı pasajlar yer almaktadır. Bu testte toplam 10 çoktan seçmeli soru bulunmaktadır.
  • Mekanik Yetenek Değerlendirme Testi: Operasyon işinde ihtiyaç duyulan temel mekanik yeteneği ölçmek için tasarlanmıştır. Bu testte yer alan her soru bir resim içermektedir. Testte toplam 6 çoktan seçmeli soru bulunmaktadır.
  • Teknik Kontrol Testi: Bu test algısal hızı ve doğruluğu ölçer. Testte adayların, verilen bir dizi kurala göre sembolleri ve anahtarları hızlı ve doğru bir şekilde eşleştirmesi beklenmektedir. Bu testte toplam 2 soru bulunmaktadır.
  • Süreç İzleme Değerlendirmesi: Bu testte, simüle edilmiş kadranlar ve kontroller kullanarak bir üretim sürecini izleme ve kontrol etmeye ilişkin sorular yer almaktadır. Test, bir makineyi etkin şekilde çalıştırma ve kontrollü limitler dahilinde cihaz geri bildirimlerine yanıt vermeye yönelik yetkinliği ölçmektedir. Testte toplam 2 çoktan seçmeli soru bulunmaktadır.

Testinvite ile çevrimiçi genel yetenek ve IQ testlerinizi tasarlamaya hemen başlayın