Testinvite Websitesinin

Hizmet Temini ve Hüküm Koşulları

Son Güncelleme: 13 Aralık 2022

HÜKÜM

 1. Hakkımızda
 2. Giriş
 3. Sizinle olan sözleşmemiz
 4. Abonelik, sipariş verme ve kabulü
 5. Ek kullanıcı abonelikleri
 6. Hizmetlerimiz
 7. Yükümlülükleriniz
 8. Ücretler
 9. Nasıl ödeme yapılır
 10. Fikri mülkiyet hakları
 11. Kişisel verilerinizi nasıl kullanabiliriz
 12. Müşteri verileri
 13. Üçüncü taraf sağlayıcılar
 14. Sorumluluğun sınırlandırılması
 15. Gizlilik
 16. Süre, fesih ve sonuçları
 17. Kontrolümüz dışındaki olaylar
 18. Aramızdaki iletişim
 19. Genel

1. Hakkımızda

1.1 Şirket Detayları. Şirketimiz İstanbul Ticaret Sicili'nde 926625 şirket numarası ile kayıtlı olup, kayıtlı ofisimiz Esentepe Mah. Kore Şehitleri Cad. No: 29, Zincirlikuyu, Şişli, İstanbul, Türkiye adresinde bulunmaktadır. (“Biz”) https://www.testinvite.com, tarafımızca işletilmektedir.

1.2 İletişim. Bizimle iletişime geçmek için lütfen info@testinvite.com adresine e-posta gönderin. Sözleşme kapsamındaki herhangi bir konuda bize nasıl resmi bildirimde bulunulacağı madde 18.2'de belirtilmektedir.

2. Giriş

2.1 Test Invite isimli, sizin gibi abonelere internet üzerinden ücretsiz veya kullandıkça öde bazında kullanıma sunduğumuz, güvenli, dünya çapında yüksek kaliteli çevrimiçi sınavlar hazırlamak ve yürütmek amaçlı bir yazılım platformu geliştirdik ( "Platform").

2.2 Platform’u ve Hizmetler’i, sınav katılımcılarınıza ("Yetkili Kullanıcılar") çevrimiçi sınavlar sunmak için ticari faaliyetlerinizde kullanmak istediginizi beyan etmektesiniz.

2.3 Buna istinaden biz de Platform’u ve Hizmetler’i bu sözleşmenin hüküm ve koşullarına tabi olarak size sağlamayı kabul ediyoruz.

3. Sizinle olan sözleşmemiz

3.1 Sözleşmemiz. Bu hüküm ve koşullar (“Koşullar”), Sözleşme süresi boyunca tarafınızca verilen siparişler ve tarafımızdan size sağlanan Hizmetler (“Sözleşme”) için geçerli olacaktır.

3.2 Anlaşmanın tamamı. İşbu Sözleşme, konusuyla ilgili olarak sizinle aramızdaki anlaşmanın tamamını teşkil etmektedir. Sözleşmede yer almayan herhangi bir beyana, söze, taahhüde, tekeffüle, veya garantiye güvenmediğinizi kabul etmektesiniz.

3.3 Koşulları zaman zaman değiştirme hakkını saklı tutarız.

4. Abonelik, sipariş verme ve kabulü

4.1 Aboneliğinizi Oluşturma. Hizmetler’den faydalanmak için Platform’da bir abonelik oluşturmanız gerekmektedir. Aboneliğinizi oluşturmanız, bu Koşulların sizin ve Yetkili Kullanıcılarınız’ın Platform’u kullanımına ve Hizmetler’in tarafımızca sağlanmasına (Ücretsiz Hizmetler dahil) uygulanmasını kabul ettiginiz anlamına gelmektedir.

4.2 Ücretsiz Hizmetler. Aboneliğinizi oluşturduktan sonra, Platforma ücretsiz erişiminiz olacak ve Hizmetler’den bazılarını (test soruları oluşturma ve bunları soru bankanıza kaydetme, kendi testlerinizi oluşturma veya görevler oluşturma dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) kullanabileceksiniz. Platform’a ve Hizmetler’e erişimin ve bunların işlevselliğinin ücretsiz erişim aşamasında sınırlı olacağını bildiğinizi kabul etmektesiniz. Site, hangi Hizmetlerin ücretsiz erişim kapsamı dışında olduğu konusunda size rehberlik edecektir.

4.3 Ücretli Hizmetler. Belirli Hizmetlere (API Entegrasyonu, Analiz Modülü, Özel Etki Alanı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) yalnızca aktivasyon siparişi verilerek erişilebilir. Bu Hizmetlere ilişkin ücretler, https://www.testinvite.com/lang/tr/sinav-sistemi/ucretler/fiyat-hesaplama-ve-kredi-paketleri.html altında zaman zaman listelenmekte ve güncellenmektedir.

4.4 Kredi Satın Alma ve Kullanma. Belirli Hizmetlere yalnızca krediler kullanılarak erişilebilir. Platform, 1- Sistem Kredisi, 2- Kullanıma Hazır Test Kredisi olmak üzere iki tür kredi kullanır. Site üzerinden veya bizimle doğrudan irtibata geçerek kredi talimatı verebilir ve bu kredileri Platformda harcayabilirsiniz. Her bir kredi türünün fiyatlandırması, bilgileri ve harcamaları https://www.testinvite.com/lang/tr/sinav-sistemi/ucretler/fiyat-hesaplama-ve-kredi-paketleri.html altında listelenmekte ve zaman zaman güncellenmektedir.

4.5 Özel Üretim Çözümler. Genellikle Platformu özelleştirme (sınav raporuna bir bölüm ekleme dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere) veya özel olarak hazırlanmış Hizmet çözümleri sağlama (soruları Platforma taşıma, özel testler hazırlama, yazılı ve sözlü İngilizcenin değerlendirilmesi, bir sınavın yönetimi ile ilgili proje yönetimi) gibi özel hizmet taleplerine yardımcı olabilmekteyiz. Bu Özel Üretim Çözümleri görüşmek ve özel bir fiyat teklifi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

4.6 Sipariş verme. Lütfen siparişinizi vermek için ekrandaki talimatları izleyin. Özel Üretim Çözümler siparişleri için lütfen e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin. Abonelik oluşturmak, Ücretsiz Hizmetler almak için bir sipariş olarak kabul edilecektir. Her sipariş, bu Koşullara tabi olarak siparişte (“Hizmetler”) belirtilen madde 4.2 ila 4.5 arasında belirtilen hizmetleri satın almanız için tarafınızca yapılan bir tekliftir.

4.7 Hatalarını düzeltme. Lütfen onaylamadan önce siparişi dikkatlice kontrol edin. Siparişinizin eksiksiz ve doğru olmasını sağlamaktan siz sorumlusunuz.

4.8 Siparişinizi kabul etmek.Siparişinizi kabul etmemiz, kabul etmeniz için size bir e-posta gönderdiğimizde gerçekleşir (“Sipariş Onayı”). Sözleşme, yalnızca Sipariş Onayında onaylanan Hizmetlerle ilgili olacaktır.

4.9 İadeler . Test Invite, Sipariş Onayı verildikten sonra geri ödeme yapmamaktadır. Üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz, ancak Kredilerinizin kullanılmayan kısmı için geri ödeme yapmamaktayız.

5. Ek kullanıcı abonelikleri

5.1. Zaman zaman ek kullanıcı abonelikleri ekleyebilirsiniz ve bu Koşullara uygun olarak söz konusu Yetkili Kullanıcılara Platforma ve Hizmetlere erişim izni vereceğiz.

5.2. Yetkili Kullanıcılar eklemek isterseniz, bize yazılı olarak bildirmelisiniz.

6. Hizmetlerimiz

6.1 Açıklamalar ve çizimler. Sitemizdeki herhangi bir açıklama veya resim, yalnızca burada açıklanan hizmetler hakkında yaklaşık bir fikir vermek amacıyla yayınlanmaktadır. Sözleşmenin bir parçasını oluşturmayacaklar veya sözleşmesel bağlayıcılığa sahip olmayacaklardır.

6.2 Spesifikasyondaki değişiklikler. Yürürlükteki herhangi bir yasal veya idari bir gerekliliğin gerektirmesi durumunda veya değişiklik Hizmetlerin niteliğini veya kalitesini önemli ölçüde etkilemiyorsa, Hizmetlerin özelliklerini değiştirme hakkımızı saklı tutarız.

6.3 Makul özen ve beceri. Hizmetlerin makul özen ve beceri kullanılarak sağlanacağını size taahhüt ederiz.

6.4 Performans zamanı. Sipariş Onayında belirtilen ifa tarihlerini uygun davranmak için makul çaba göstereceğiz, ancak bu tür tarihler yalnızca tahminidir ve Hizmetleri bu tarihlerde yerine getirmemek size Sözleşmeyi feshetme veya tazminat talep etme hakkını vermez.

6.5 Hizmetlerin Detayları: Size:

 • (i) Hizmetleri kullanımınızın kesintisiz veya hatasız olacağını;
 • (ii) Hizmetlerin ihtiyaçlarınızı karşılayacağını; veya
 • (iii) İnternet dahil olmak üzere iletişim ağları üzerinden veri aktarımından kaynaklanan herhangi bir gecikme, teslimat hatası veya diğer herhangi bir kayıp veya hasardan sorumluluğumuz olacağını;
taahhüt etmiyoruz.

6.6 Münhasır Olmayan Kullanım: Bu Koşullar, üçüncü kişilerle benzer anlaşmalar yapmamızı veya bu Koşullar kapsamında sağlananlara benzer ürünleri ve/veya Hizmetleri satmamızı veya lisanslamamızı engellemez.

6.7 İzin ve Rızalar: Bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için gerekli tüm lisanslara, ve izinlere sahip olduğumuzu ve sahip olmayı sürdüreceğimizi taahhüt ederiz.

6.8 Hizmet Saatleri: Hizmetleri haftanın yedi günü, günde 24 saat kullanılabilir hale getirmek için ticari olarak makul çabayı göstereceğiz, aşağıdakiler hariç:

 • (a) bakım penceresi esnasında gerçekleştirilen planlı bakım; ve
 • (b) normal çalışma saatleri dışında gerçekleştirilen planlanmamış bakım.

6.9 Hizmetlerin bir parçası olarak ve Müşteriye hiçbir ek ücret ödemeden size standart müşteri destek hizmetlerimizi normal iş saatleri içinde sağlayacağız.

7. Yükümlülükleriniz

 • (a) Hizmetleri sağlamak için bize gerekli
  • (i) tüm gerekli işbirliğini; ve
  • (ii) tarafımızca gerekli olabilecek bilgilere erişimi (Müşteri verileri, güvenlik erişim bilgileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere);
  sağlayacağınızı;
 • (b) bu Koşullar kapsamındaki faaliyetlerinizle ilgili olarak yasa ve yönetmeliklere uymayı;
 • (c) Bu Koşullarda belirtilen sorumluluklarınızı zamanında yerine getirmeyi.
 • (ç) Yetkili Kullanıcıların Platformu ve bu Hizmetleri bu Koşullara uygun olarak kullanmasını sağlayacağınızı ve herhangi bir Yetkili Kullanıcının bu Koşulları ihlal etmesinden sizin sorumlu olacağınızı;
 • (d) Ağınızın ve sistemlerinizin zaman zaman tarafımızdan sağlanacak spesifikasyonlara uygun olmasını sağlayacağınızı; ve
 • (e) ağ bağlantılarınızın ve sistemlerinizin veri merkezlerimize telekomünikasyon bağlantılarını sağlamaktan, sürdürmekten ve güvenceye almaktan sorumlu olacağınızı;
 • kabul edersiniz.

7.2 Hizmetleri yerine getirme becerimiz, 7.1'de (“Temerrütünüz”) listelenen herhangi bir yükümlülüğü yerine getirmemeniz nedeniyle engellenir veya geciktirilirse:

 • (a) Siz Temerrütünüzü giderene kadar Hizmetlerin yerine getirilmesini askıya alma ve Temerrütünüz devam ettikçe, Hizmetlerin yerine getirilmesinden kaçınma hakkına sahip olacağız. Bazı durumlarda Temerrütünüz bize Sözleşmeyi 16 (Fesih) kapsamında feshetme hakkı verebilir;
 • (b) Hizmetleri yerine getiremememizden veya gecikmemizden doğrudan veya dolaylı olarak doğan veya maruz kaldığınız herhangi bir bedel veya kayıptan sorumlu olmayacağız; ve
 • (c) Temerrütünüzden doğrudan veya dolaylı olarak kaynaklanan, maruz kaldığımız veya maruz kaldığımız herhangi bir zarar veya kayıp için yazılı talep üzerine bize geri ödeme yapmak sorumluluğunuz olacaktır.

7.3 Hizmetleri kullanımınız esnasında herhangi bir virüs veya aşağıdaki nitelikteki içeriğe erişemez, bunları kaydedemez, dağıtamaz veya iletemezsiniz:

 • (a) yasa dışı, zararlı, tehdit edici, küçük düşürücü, müstehcen, taciz edici veya ırksal veya etnik açıdan saldırgan;
 • (b) yasadışı faaliyete çanak tutan;
 • (c) müstehcen görüntüler içeren;
 • (ç) yasadışı şiddete teşvik eden;
 • (d) ırk, cinsiyet, renk, dini inanç, cinsel yönelim, engellilik temelinde ayrımcılık yapan; veya
 • (e) başka şekilde yasa dışı veya herhangi bir kişi veya mülkte hasara veya yaralanmaya yolan açabilecek;
ve bu maddenin hükümlerini ihlal eden herhangi bir materyale erişiminizi derhal ve bildirimde bulunmadan engelleme hakkımızı (siz bir sorumluluğumuz olmaksızın veya diğer haklarımıza halel getirmeksizin) saklı tutarız.

7.4 Hizmetlere yetkisiz erişimi veya Hizmetlerin yetkisiz kullanımını önlemek için tüm makul çabayı göstermeyi ve biliniz dahilinde bu tür bir yetkisiz erişim veya kullanım olması durumunda derhal bizi bilgilendirmeyi kabul edersiniz.

8. Ücretler

8.1 Hizmetlerin sağlanmasınının karşılığında bu 8'e uygun olarak ücretleri (“Ücretler”) ödeyeceğinizi kabul edersiniz.

8.2 Ücretler, siparişinizi verdiğiniz anda sitemizde belirtilen veya doğrudan size iletilen fiyatlardır.

8.3 Siparişinizi kabul ettikten sonra Hizmetlerin kapsamını değiştirmek isterseniz ve bu değişikliği kabul edersek, Ücretleri buna göre değiştireceğiz.

8.4 Ücretlerimiz zaman zaman değişebiliriz, ancak değişiklikler daha önce vermiş olduğunuz herhangi bir siparişi etkilemeyecektir.

8.5 Ücretlerimize KDV dahildir (varsa).

9. Ödemeler

9.1 Hizmetler için ödeme peşindir. Aksi kararlaştırılmadıkça, siparişinizin kabul edilmesi üzerine ödemenizi alacağız.

9.2 Hizmetler için banka kartı, kredi kartı veya banka havalesi kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

9.3 Ödemeyi takip eden yedi gün içinde size bir elektronik fatura göndereceğiz.

9.4 Sözleşme kapsamındaki ödemeyi vade tarihine kadar yapmazsanız, 16 (Fesih) kapsamındaki çözüm yollarımızı sınırlamadan, vade tarihinden vadesi geçmiş tutarın ödenmesine kadar vadesi geçmiş tutara faiz ödemek zorunda kalacaksınız. Bu 9.4 kapsamındaki faiz, her gün yıllık %10 oranında tahakkuk edecektir.

10. Fikri Mülkiyet Hakları

10.1 Platform ve Hizmetler ve nihai raporlama belgeleri (örneğin sınav raporları) üzerindeki ve bunlarla bağlantılı tüm fikri mülkiyet hakları (sizin sağladığınız herhangi bir içerik üzerindeki fikri mülkiyet hakları hariç) bize ait olacaktır.

10.2 Sözleşme süresi boyunca Platformu, Hizmetleri ve nihai raporlama belgelerini dahili ticari operasyonlarınızda kullanmanız için size dünya çapında, münhasır olmayan, bedelsiz bir lisans hakkı vermeyi kabul ediyoruz. Bu 10.2'de verilen hakları alt lisanslayamaz, veya başka bir şekilde devredemezsiniz.

10.3 Bize sağladığınız içerik üzerinde fikri mülkiyet hakkı iddia etmesek de, Hizmetlerin size sağlanması amacıyla Sözleşme süresi boyunca tarafınızca bize sağlanan herhangi bir içeriği dağıtmak, iletmek, yayınlamak, görüntülemek, işlemek, kopyalamak ve değiştirmek için bunları bize göndermek veya sağlamak suretiyle, bize dünya çapında, bedelsiz, münhasır olmayan, devredilemez bir lisans veriyorsunuz.

10.4 Platformun tamamını veya herhangi bir bölümünü ve sonuçta ortaya çıkan nihai raporlama belgelerini (geçerli olduğu ölçüde) herhangi bir biçimde veya ortamda kopyalamaya, değiştirmeye, çoğaltmaya, türev çalışmalar oluşturmaya, çerçevelemeye, yansıtmaya, yeniden yayınlamaya, indirmeye, görüntülemeye, iletmeye veya dağıtmaya çalışmamalı veya Platform'un tamamını veya herhangi bir kısmını parçalara ayırmaya, tersine mühendislik yapmaya veya başka bir şekilde insan tarafından algılanabilecek bir şekle indirmeye çalışmamalısınız. Platform içeriğinin değiştirilmesi, telif hakkı ve diğer mülkiyet haklarımızın ihlalidir. Ayrıca, önceden yazılı onayımız olmadan Platform'un herhangi bir bölümünü, kablosuz televizyon veya radyo yayını, bir bilgisayar ağı veya internet üzerinde köprü çerçeveleme dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir ortamda satışa sunamaz veya dağıtamazsınız.

10.5 Platformun veya Hizmetleri Platform veya Hizmetler ile rekabet eden bir ürün veya hizmet oluşturmak veya Hizmetleri ve/veya Platformu üçüncü kişilere hizmet sağlamak için kullanamazsınız.

10.6 Platform ve içerdiği bilgiler herhangi bir türde bir veritabanı oluşturmak için kullanılamaz ve site (bütünüyle veya herhangi bir kısmı) sizin veya herhangi bir üçüncü tarafın erişimi için veya herhangi bir veritabanı sitesini dağıtmak için veritabanlarında saklayamazsınız. Sitede görüntülenen ticari unvanları, ticari markaları, ve logoları (topluca "markalar"), bu koşullarda açıkça belirtilenler dışında kullanamazsınız. Sitede veya başka bir yerde görünen hiçbir şey bir markayı kullanma lisansı veriyor olarak yorumlanmayacaktır.

11. Kişisel verilerinizi nasıl kullanabiliriz

11.1 Kişisel verilerinizi şu amaçlarla kullanacağız:

 • (a) Hizmetleri sağlamak;
 • (b) Hizmetler için ödemenizi işleme koymak; ve
 • (c) Sağladığımız benzer hizmetler hakkında sizi bilgilendirmek, ancak istediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek bunları almayı bırakabilirsiniz.

11.2 Kişisel verilerinizihttps://www.testinvite.com/lang/tr/dokumanlar/gizlilik-politikasi.html adresinde bulabileceğiniz Gizlilik Politikamıza uygun olarak işleyeceğiz.

12. Müşteri bilgisi

12.1 Kişisel veri olmayan her türlü müşteri verileriyle ilgili tüm haklara ve bunların mülkiyetine siz sahip olacaksınız ve bu tür tüm müşteri verilerinin yasallığı, güvenilirliği, bütünlüğü, doğruluğu ve kalitesi konusunda tek sorumlu sizsiniz.

12.2 Müşteri verilerinde herhangi bir kayıp veya hasar olması durumunda, bize karşı tek ve münhasır çözümünüz, kayıp veya hasar görmüş müşteri verilerini, muhafaza edilen en son yedeğinden geri yüklemek için makul ticari çabaları kullanmamız olacaktır. Herhangi bir üçüncü kişinin neden olduğu müşteri verilerinin kaybolmasından, yok edilmesinden, değiştirilmesinden veya ifşa edilmesinden sorumlu olmayacağız.

12.3 Hizmetleri sağlarken, müşteri verilerinin gizliliği ve güvenliği ile ilgili https://www.testinvite.com/lang/tr/dokumanlar/gizlilik-politikasi.html adresinde yer alan ve zaman zaman tamamen kendi takdirimize bağlı olarak değiştirilebileceğimiz Gizlilik Politikamıza uygun davranacağımızı size bildiriyoruz.

12.4 Her ikimiz de geçerli veri koruma mevzuatının (“Veri Koruma Mevzuatı”) tüm gerekliliklerine uyacağız. Bu madde, geçerli Veri Koruma Mevzuatı kapsamındaki yükümlülüklerimizin ve haklarımızın her birine ektir ve bunları ortadan kaldırmaz, veya değiştirmez.

12.5 İkimiz de aşağıdakileri kabul etmekteyiz:

 • (a) Bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirirken sizin adınıza herhangi bir kişisel veriyi işlediğimizde, veri denetleyicisi sizsiniz ve veri işleyen biziz.
 • (b) Yetkili Kullanıcıların kişisel verilerini, işlemenin kapsamını, niteliğini ve amacını, işlemenin süresini ve kişisel veri türlerini ve veri kategorilerini belirleyen Çizelge 1'deki Veri İşleme Eki'ne dayalı olarak sizin adınıza işleyeceğiz.
 • (c) Kişisel veriler, Hizmetleri yerine getirmek için AEB (Avrupa Ekonomik Bölgesi), Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye veya sizin veya veri sahiplerinin bulunduğu ülke dışına aktarılabilir veya saklanabilir.

12.6 12.4'ün genelliğine halel getirmeksizin, kişisel verileri bize yasal olarak aktarılmasını sağlamak için, bu kişisel verilerin yasal olarak kullanabilmemiz ve işleyebilmemiz için, bu kişisel verilerin bu Koşullara uygun olarak sizin adınıza yurtdışına aktarılması için (AEB, ABD, Türkiye veya sizin veya veri konularının bulunduğu ülke dışına) gerekli tüm izinlere sahip olduğunuzu taahhüt ediyorsunuz.

12.7 12.4'ün genelliğine halel getirmeksizin, bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirmemiz için işlenen herhangi bir kişisel veri ile ilgili olarak:

 • (a) bu kişisel verileri, kişisel verileri işlememizi mevzuat gerektirmedikçe (Yürürlükteki Yasalar) yalnızca belgelenmiş yazılı talimatınıza göre işleyeceğiz.
 • (b) Avrupa Ekonomik Bölgesi, ABD, Türkiye veya sizin veya veri sahiplerinin bulunduğu ülke dışına herhangi bir kişisel veriyi Yürürlükteki Yasaları ihlal edecek şekilde aktarmayacağız;
 • (c) bir veri sahibinden gelen herhangi bir talebe yanıt vermede ve güvenlik, ihlal bildirimleri, ve denetleyici makamlar ile istişarelerle ilgili olarak Veri Koruma Mevzuatı ile uyum sağlanmasında masrafları size ait olmak üzere size yardımcı olacağız;
 • (ç) bir kişisel veri ihlalinin farkına vardığımızda gecikme olmaksızın sizi bilgilendireceğiz;
 • (d) Kişisel verileri ve kopyalarını, yazılı talimatınızdan itibaren 21 gün içinde, her halükarda kişisel verilerin toplanmasından itibaren 6 ay içinde veya bu Koşulların feshedilmesinden sonra, (kişisel verilerin saklanması için Yürürlükteki Yasalar tarafından gerekli görülmediği sürece) sileceğiz; ve
 • (e) Madde 12'ye uygunluğunu göstermek için eksiksiz ve doğru kayıtlar ve bilgiler tutmacağız ve kanaatimizce bir talimatın Veri Koruma Mevzuatını ihlal etmesi durumunda sizi derhal bilgilendireceğiz.

12.8 Kişisel verilerin yetkisiz veya yasa dışı olarak işlenmesine ve kişisel verilerin kazara kaybolmasına veya imha edilmesine veya yetkisiz işlemlerden kaynaklanabilecek zarar görmesine karşı koruma sağlamak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri aldığımızdan emin olacağız.

12.9 https://www.testinvite.com/lang/tr/dokumanlar/gizlilik-politikasi.html adresinde bulunabilecek Gizlilik Politikasında ayrıntıları verilen üçüncü kişi alt işleyenleri bu Koşullar kapsamında kişisel verilerin üçüncü kişi alt işleyenleri olarak atamamıza izin veriyorsunuz. Üçüncü kişi alt işleyenlerimizle o üçüncü kişinin standart iş şartlarında yazılı bir anlaşmaya girdiğimizi veya (duruma göre) gireceğimizi ve her iki durumda da Veri Koruma Mevzuatı gerekliliklerini yansıtmayı taahhüt ettiğimizi onaylıyoruz. Bu madde 12 uyarınca tarafımızca atanan herhangi bir üçüncü kişi alt işleyenin tüm eylemlerinden veya ihmallerinden tamamen sorumlu olacağız.

12.10 Taraflardan herhangi biri, herhangi bir zamanda, en az 30 gün önceden bildirimde bulunarak, işbu madde 12'yi , geçerli herhangi bir veri kontrolorü - veri işleyeni genel standart maddeleriyle revize edebilir.

13. Üçüncü kişi hizmet sağlayıcılar

Hizmetlerin, üçüncü kişi web siteleri aracılığıyla üçüncü kişilerin web sitesi içeriğine erişmesini, ve bunlardan ürün ve hizmet satın almasına imkan sağlayabileceğini ve bunu riskinin yalnızca size ait olduğunu kabul etmektesiniz. Bu tür herhangi bir üçüncü kişi web sitesinin içeriği veya kullanımı veya bunlarla yazışma veya tamamlanan herhangi bir işlem ve sizin tarafınızdan yapılan herhangi bir sözleşme ile ilgili olarak hiçbir beyan, garanti veya taahhütte bulunmamaktayız ve hiçbir sorumluluk veya yükümlülüğümüz yoktur. Herhangi bir üçüncü kişi web sitesini veya Hizmetler aracılığıyla kullanıma sunulan herhangi bir üçüncü taraf web sitesinin içeriğini onaylamıyoruz.

14. Sorumluluğun sınırlandırılması

14.1 Sözleşmedeki hiçbir şey yasal olarak sınırlandırılması mümkün olmayan herhangi bir sorumluluğu sınırlandırmamaktadır.

14.2 14.1'e tabi olarak, sözleşmeden, haksız fiilden, yasal yükümlülüğün ihlalinden veya herhangi başka şekilde size karşı aşağıdakilerden sorumlu olmayacağız:

 • (a) kar kaybı;
 • (b) satış veya iş kaybı;
 • (c) anlaşmaların veya sözleşmelerin kaybı;
 • (ç) yazılım, veri veya bilgilerin kullanım kaybı veya bozulması;
 • (d) hafif ihmal;
 • (e) iyi niyet kaybı veya zararı; ve
 • (f) herhangi bir dolaylı veya sonuçsal kayıp.

14.3 14.1'e tabi olarak, sözleşmeden, haksız fiilden, ihmalden, yasal görevin ihlalinden veya başka bir şekilde Sözleşmeden kaynaklanan veya Sözleşmeyle bağlantılı olarak size karşı olan toplam sorumluluğumuz, Sözleşme kapsamında ödenen yıllık Ücretlerin %50'si ile sınırlı olacaktır.

14.4 Bu madde 14 , Sözleşmenin feshinden sonra da geçerliliğini koruyacaktır.

15. Gizlilik

15.1 15.2'de izin verilenler haricinde, herhangi bir kişiye, birbirimizin işi, müşterileri, veya tedarikçileri ile ilgili gizli bilgiyi ifşa etmemeyi taahhüt ederiz.

15.2 Aşağıdaki hallerde birimizin gizli bilgilerini ifşa edebiliriz:

 • (a) Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amacıyla bu bilgileri bilmesi gereken çalışanlarımız, memurlarımız, temsilcilerimiz, taşeronlarımız veya danışmanlarımıza. Her birimiz bu tür çalışanların, memurların, temsilcilerin, taşeronların veya danışmanların bu 15'e uymasını sağlayacağız ; ve
 • (b) yasanın gerektirdiği şekilde, yetkili bir mahkeme veya düzenleyici makam emri ile.

15.3 Birbirimizin gizli bilgilerini yalnızca Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amacıyla kullanabiliriz.

16. Süre, fesih ve sonuçları

16.1 Süre. Bu Koşullar, aşağıdaki durumlar dışında süresiz olarak devam edecektir:

 • (a) taraflardan herhangi biri diğer tarafa yazılı olarak fesih bildiriminde bulunursa, bu durumda bu Koşullar otuz gün içinde sona erecektir; veya
 • (b) bu Koşulların hükümlerine uygun olarak feshedilirse;

16.2 Fesih. Diğer haklarımıza halel gelmeksizin, aşağıdaki durumlarda Hizmetlerin ifasını askıya alabilir veya size yazılı bildirimde bulunarak Sözleşmeyi derhal feshedebiliriz:

 • (a) Sözleşmenin herhangi bir hükmünü esaslı bir şekilde ihlal ederseniz ve (bu tür bir ihlal giderilebilir ise) bu ihlali size yazılı olarak bildirdikten sonraki 14 gün içinde gideremezseniz;
 • (b) Sözleşme kapsamında ödenmesi gereken herhangi bir tutarı ödemezseniz;
 • (c) Alacaklılarınız veya siz tasfiyeye, iflasa, iflas ertelemesine, konkordatoya dair herhangi bir adım atar veya bu yönde bir eylemde bulunursanız, tasfiye edilirseniz (gönüllü olarak veya mahkeme kararıyla),
 • (ç) işinizin tamamını veya önemli bir kısmını askıya alırsanız, askıya almakla tehdit ederseniz, sonlandırmakla veya son vermekle tehdit ederseniz; veya
 • (d) mali durumunuz o kadar kötüleşir ki, bize göre Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerinizi yeterince yerine getirme kabiliyetiniz tehlikeye girerse.

16.3 Feshin sonuçları

 • (a) bu Koşullar kapsamında verilen tüm lisanslar derhal sona erecek ve Platform ve Hizmetlerin kullanımını derhal durduracaksınız;
 • (b) bu Koşulların fesih tarihinden itibaren en geç on gün içinde, müşteri verilerinin en son yedeklenmiş halinin iadesi için yazılı bir talep almadıkça, madde 12'ye uygun olarak elimizde bulunan müşteri verilerini imha edebiliriz. Müşteri verilerinin iade veya imhası için tarafımızca yapılan tüm makul masrafları siz ödeyeceksiniz;
 • (c) Tarafların, fesih tarihinde veya öncesinde mevcut olan bu Koşulların herhangi bir ihlaline ilişkin tazminat talep etme hakkı da dahil olmak üzere, fesih tarihine kadar tahakkuk eden hakları, veya yükümlülükleri fesihten etkilenmeyecektir.

16.4 Sözleşmenin açık veya zımni olarak fesih sırasında veya fesihten sonra yürürlüğe girmesi veya yürürlükte kalması amaçlanan herhangi bir hükmü yürürlükte kalacaktır.

17. Kontrolümüz dışındaki olaylar

17.1 Kontrolümüz Dışındaki Olay’ın neden olduğu Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerimizden herhangi birinin yerine getirilmemesi veya yerine getirilmesindeki gecikmeden sorumlu olmayacağız.

17.2 Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerimizin yerine getirilmesini etkileyen Kontrolümüz Dışında Bir Olay meydana gelirse:

 • (a) sizi bilgilendirmek için mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz; ve
 • (b) Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerimiz askıya alınacak ve yükümlülüklerimizi yerine getirme süresi Kontrolümüz Dışındaki Olay süresi boyunca uzatılacaktır. Kontrolümüz Dışındaki Olay sona erdikten sonra sizinle birlikte Hizmetlerin ifası için yeni bir tarih ayarlayacağız.

17.3 30 günden fazla süren Kontrolümüz Dışındaki bir Olaydan etkilenirseniz Sözleşmeyi iptal edebilirsiniz. İptal etmek için lütfen bizimle iletişime geçin. İptal etmeyi seçerseniz, Kontrolümüz Dışında Olayın meydana geldiği tarihe kadar Hizmetleri yerine getirirken yapılan masraflar düşüldükten sonra ödediğiniz ücreti iade edeceğiz.

18. Aramızdaki iletişim

18.1 Bu Koşullarda "yazılı olarak" dediğimizde, buna e-posta da dahildir.

18.2 Meri mevzuat hükümlerine halel getirmeksizin, Sözleşme kapsamında veya Sözleşme ile bağlantılı olarak verilen herhangi bir bildirim veya diğer iletişim yazılı olmalı ve ön ödemeli birinci sınıf posta veya e-posta yoluyla gönderilmelidir.

18.3 Aşağıdaki durumlarda iletişimin alındığı kabul edilir:

 • (a) ön ödemeli birinci sınıf postayla gönderilirse postalamadan sonraki ilk iş gününde; veya
 • (b) e-posta ile gönderilmişse, iletimden sonraki iş gününde.

18.4 Herhangi bir tebligat hizmetini kanıtlamak için, bir mektup olması durumunda, bu mektubun uygun şekilde adreslendiğini, yollandığını ve bir e-posta olması durumunda, bu e-postanın muhatabın belirtilen e-posta adresine gönderildiğini kanıtlamak yeterli olacaktır.

18.5 Bu maddenin hükümleri, herhangi bir hukuki süreçte belgelerin tebliği için geçerli olmayacaktır.

19. Genel

19.1 Temlik ve Nakil

 • (a) Sözleşme kapsamındaki hak ve yükümlülüklerimizi başka bir kuruluşa devredebiliriz.
 • (b) Sözleşme kapsamındaki haklarınızı veya yükümlülüklerinizi ancak yazılı olarak kabul ettiğimiz takdirde başka bir kişiye temlik edebilir veya nakledebilirsiniz.

19.2 Değişiklik. Sözleşmedeki herhangi bir değişiklik, yalnızca yazılı olması ve sizin ve bizim (veya ilgili yetkili temsilcilerimiz) tarafından imzalanması durumunda geçerli olur.

19.3 Feragat. Sözleşme kapsamındaki herhangi bir yükümlülüğünüzü yerine getirmeniz konusunda size karşı haklarımızı kullanmamamız veya bunu yapmayı geciktirmemiz, size karşı olan haklarımızdan feragat ettiğimiz veya haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez. Herhangi bir haktan feragat edersek, bunu yalnızca yazılı olarak yapacağız ve bu, daha sonra tarafınızca herhangi bir temerrüt ile ilgili herhangi bir haktan otomatik olarak feragat edeceğimiz anlamına gelmez.

19.4 Hükümlerin bağımsızlığı. Bu Koşulların her bir paragrafı birbirinden bağımsızdır. Herhangi bir mahkeme veya ilgili makam, bunlardan herhangi birinin yasa dışı veya uygulanamaz olduğuna karar verirse, kalan paragraflar tam olarak yürürlükte ve yürürlükte kalacaktır.

19.5 Üçüncü şahıs hakları. Bu sözleşme sizinle bizim aramızdadır. Başka hiç kimsenin şartlarını uygulama hakkı yoktur.

19.6 Geçerli hukuk ve yargı yetkisi. Sözleşme Türk hukukuna tabidir ve her birimiz Sözleşmeden kaynaklanan veya Sözleşme ile bağlantılı tüm ihtilafları İstanbul (merkezi) mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine sunmayı gayri kabili rücu olarak kabul ederiz.