Kuruluş
1837
Konum
Ohio, ABD

Sınav Detayları

Konular başlığı için SVG ikonu

Konular

Mantık, Matematik, Akıl Yürütme

Süre başlığı için SVG ikonu

Süre

30 Dakika

Sorular başlığı için SVG ikonu

Sorular

Toplam 19 Soru

Procter and Gamble (P&G) Akıl Yürütme Alıştırma Testi

Procter and Gamble Akıl Yürütme Testi, akıl yürütme becerisi gibi başarıyı öngören bazı etkenlerin değerlendirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Adayın bu testteki başarısı, adayı işe almaya karar verirken göz önüne alınan birçok nitelendirmeden biri olmaktadır. Bu sayfada Procter and Gamble Akıl Yürütme Testi’ne girecek adayların akıl yürütme soruları ile kendini deneyebileceği 1 adet alıştırma testi bulunmaktadır.

Procter and Gamble (P&G) Akıl Yürütme Alıştırma Testi İçeriği

Procter and Gamble Akıl Yürütme Alıştırma Testi içeriğinde akıl yürütme sorularından oluşan 1 adet alıştırma testi bulunmaktadır. Test, 19 adet çoktan seçmeli soru içermektedir ve testi tamamlama süresi 30 dakikadır. Test 3 bölümden oluşmaktadır:

  1. Sayısal Akıl Yürütme Soruları: İş ile ilgili karmaşık sorunları çözmek için sayısal bilgileri kullanabilme yeteneğinizi ölçmek için tasarlanan sorulardan oluşur. Her soruda, gerçek yaşamdan bir durumun kısa anlatımı ve beş (5) yanıt seçeneği bulunur.
  2. : Mantıklı olarak düşünme yeteneğinizi ölçmek için tasarlanan sorulardan oluşur. Her soruda bir bilgi paragrafı ve dört (4) yanıt seçeneği bulunur.
  3. Şekilsel Akıl Yürütme Soruları: Alışılmamış sorunları çözme yeteneğinizi ölçmek için tasarlanan sorulardan oluşur. Her soruda, bir grup kutu yer alır. Her bir kutu grubunda bir kutu soru işareti (?),diğer kutular ise çizgiler ve şekiller içerir.

Bu alıştırma testi, P&G Global Akıl Yürütme Testi tamamlama kurallarını anlamanıza yardım etmek için hazırlanmış olup, size şu sayılanları sağlayacaktır:

  • Gerçek Akıl Yürütme Testine girdiğinizde verilecek yönlendirmelerin aynısı,
  • Gerçek Akıl Yürütme Testi sorularını yanıtlamanıza yardımcı olacak öneriler ve stratejiler,
  • Gerçek Akıl Yürütme Testindeki sorulara benzer sorularla alıştırma yapma olanağı,
  • Gerçek Akıl Yürütme Testine benzer, zaman tutularak alıştırma yapma olanağı.

Bu alıştırma testinde, işe alımlarda kullanılan orijinal testte olduğu gibi, puanınız doğru yanıtladığınız soru sayısına bağlıdır. Yanlış yanıt için yaptırım yoktur.

Testinvite ile çevrimiçi genel yetenek ve IQ testlerinizi tasarlamaya hemen başlayın