İşe Alım Testleri ve Sınavlar. İnsan Kaynakları için Online Video Mülakat Süreçleri

Adayları nesnel kriterlere göre karşılaştırın. Doğru pozisyon için doğru insanları tespit edin.

Yalnızca işe alım uzmanları içindir.

İşe alımda adaylar ile mülakat süreci

Size uygun Online İşe Alım Testini seçin

Genel Yetenek Testleri

Sözel, sayısal, iletişim, analitik düşünme gibi birçok boyutta yetenek seviyelerini tespin edin.

İncele

İngilizce Seviye Belirleme Testleri

Dilbilgisi, okuma, dinleme, konuşma gibi birçok alanda yabancı dil seviyesini tespit edin.

İncele

Kişilik Envanteri

Envanterler ile kişilik özelliklerini belirleyerek doğru pozisyonlara yerleştirin.

Demo Talep Et

Kendi Testlerinizi Yaratın

Senaryonuza uygun testler hazırlayın ve online güvenle uygulayın.

İncele

Online Video Mülakatlar oluşturun

Adaylara web kameraları üzerinden video kaydederek cevap verecekleri mülakat soruları sorun.

Demo Talep Et

Programlama testleri oluşturun

Dilediğiniz programlama dilinde kod yazarak cevap verilen sorulardan oluşan testler uygulayın.

Demo Talep Et

Güvenilir online işe alım testleri size kazandırır.

Hızlı değerlendirin ve doğru adayları bulun. Zamandan ve bütçeden tasarruf edin.

Stajyer (Toplu) işe alım

Çok aşamalı işe alım

Beyaz/Mavi yaka işe alım

Teknik personel işe alım

Karşılaştırmalı ve detaylı raporlar elde edin.

Bir telefonun yarısını gösteren SVG Sınav sisteminin ürettiği sınav Sonuç kartı
All Stars ABD
Online işe alım testleri ile dünyanın dört bir yanında gelen başvuruları değerlendiriyoruz. İngilizce seviye testi, genel yetenek testi, kişilik testi ve video mülakattan oluşan 4 aşamalı otomatik işleyen bir süreç yönetiyoruz.

Onur

Yönetici, All Stars U.S.A. Entertainment

Online Video Mülakatlar ve Video Kayıtlı Sorular

Son zamanlarda daha da yaygın bir hale genel online video mülakatlar işe alım süreçlerinin temel süreçlerinden biri haline geldi. Bu görüşmelerin kayıtlı olması da özellikle kurumsal firmalar tarafından tercih edilen bir durum. Testinvite online video mülakatların kayıtlı bir şekilde yapılması ve sonrasında takibinin de kolaylıkla yapılması noktasında işe alım personellerine gerekli desteği sunuyor.

Sözel olarak sınıflandırabileceğimiz pek çok pozisyon için adayların video kaydetmesi ve cevap olarak yüklemesi aranan bir özellik. Birden fazla pozisyon ve çok fazla aday ile yürütülen süreçlerde bu videoları takip etmek ve düzenli bir şekilde kayıt altında tutmak oldukça zahmetli olabilir. Tam da bu sebepten ötürü Testinvite işe alım süreçlerinizi düşündüğünüzden de faza kolaylaştırabilir.

Toplu İşe Alım Sınavları ve Çok Aşamalı Sınavlar

İşe alım personellerinin en çok zorlandığı konulardan biri de çok fazla adaya aynı anda ve güvenli bir şekilde sınav yapmaktır. Bunun en temel sebepleri ise; sınav güvenliğini sağlama, tüm adaylara sınavı ulaştırma, sınav sonuçlarını analiz etme ve sınav sonuçlarını adaylara bildirmektir. Tüm bu süreçlerin yönetimini sağlamak ve üstüne bunu birden fazla aşamalı olarak tekrar etmek İnsan Kaynakları personelleri için oldukça sancılı olabilmektedir.

İşe alım için sıklıkla sınav yöntemine başvuran ve çok fazla adayı aynı anda sınava tabi tutan firmalar için Testinvite uçtan uca sınav sürecini yönetmelerini sağlayan eşsiz bir programdır. Test hazırlama sürecinden ölçme ve değerlendirmenin yapılmasına kadar her noktada yanınızda olacak Test Invite’ı siz de hemen ücretsiz deneyebilir iş akışlarınızı kolaylaştırmaya başlayabilirsiniz.

İşe Alım Testleri ve İşe Alım Test Türleri

İşe alım testi; işe alımdan sorumlu kişilerin veya departmanların adayların yetkinliklerini ölçmek için kullandıkları sınav metodlarının tümüne verilen genel bir isimdir. İnsan kaynakları departmanları özellikle belli yeterliliklerin gerektiği pozisyonlar için bu sınavlara sıklıkla başvururlar. En çok kullanılan işe alım sınav türleri ise İngilizce yeterlilik testleri ve genel yetenek testleridir.

Personel İşe Alım Sürecinde Uygulanan Sınav Türleri

İşe alım süreçlerinde kullanılabilecek pek çok sınav türü bulunmaktadır. Hangi pozisyon için hangi tür sınav türünün uygulanacağı ise tamamen o pozisyondan beklenen yetkinliklere ve insan kaynakları departmanının sınav yapabilme kapasitesine göre belirlenir. Yabancı dil seviye tespit sınavları ve genel yetenek sınavları İK departmanları tarafından en çok kullanılan işe alım testleridir. Bu iki testin yanı sıra kişilik envanteri, programlama testi gibi ihtiyaca yönelik sınav türleri de bulunmaktadır.

Beyaz Yaka Yetenek Testleri

Yetenek testlerinin en çok kullanıldığı çalışan grubu beyaz yakalılardır. Özellikle uzman ve üstü yani nitelikli dediğimiz pozisyonlar için adayların belli yetenekleri barındırması beklenir. Kodlama, dijital pazarlama, CRM/ERP kullanım becerisi, İngilizce veya farklı bir yabancı dil bilgisi gibi pek çok konuda adayların yeterli olması beklenebilir. Tüm bu yeterliliklerin ölçülebilmesi için ise farklı sorular, farklı soru türleri ve farklı sınav koşulları gerekebilir.

Online sınav hazırlama programı Testinvite ile tüm bu farklı teknik gereksinimleri karşılayabilir, aradığınız pozisyon için en doğru adayı en kolay ve en hızlı şekilde seçebilirsiniz. Testinvite farklı alanlarda kullanabileceğiniz hazır soru bankalarını ve gelişmiş teknik imkanlarını sizin kullanımınıza sunar. Örneğin; yazılım alanında yapacağınız bir işe alımda hazır kodlama soruları ve ekran kaydetme özellikleri ile bu işe alım sürecini kolaylaştırabilir.