Kuruluş
1957
Konum
California, ABD

Sınav Detayları

Konular başlığı için SVG ikonu

Konular

Genel Elektronik Bilgisi, Yarı İletkenler ve İŞletimsel Yükselteçler, Temel Dijital Elektronik

Süre başlığı için SVG ikonu

Süre

30 Dakika

Sorular başlığı için SVG ikonu

Sorular

Toplam 10 Soru

Bay Area Rapid Transit Elektrik Teknisyeni İşe Alım Testi (İngilizce)

Bay Area Rapid Transit, birçok sistemi çalıştırmak için elektronik teknolojisinden kapsamlı bir şekilde yararlanmaktadır. Bölgede yer alan çok sayıda elektronik sistem nedeniyle işe alım sürecinde daha çok elektrik teknikeri istihdam edilmektedir. Bay Area Rapid Transit Elektrik Teknisyeni İşe Alım Testi, adayların temel elektronik bilgilerini ölçmek için kullanılmaktadır. Bu alıştırma testinde, asıl teste ilişkin örnek sorular yer almaktadır.

Bay Area Rapid Transit Elektrik Teknisyeni İşe Alım Testi İçeriği

Bay Area Rapid Transit Elektrik Teknisyeni İşe Alım Testi’nde, adayların elektrik ve elektronik teknolojisi ile ilgili bilgilerini çok yönlü şekilde ölçen örnek sorular yer almaktadır. Test toplam 10 sorudan oluşmaktadır. Bu örnek testte “Temel Becerilerin Değerlendirilmesi” ne benzer örnek sorular bulunmaktadır. Değerlendirme, elektronik teknolojisinin üç alanını kapsamaktadır. Bu alanlar:

  • Genel Elektronik Bilgisi ve Hesaplama Becerileri: Bu bölüm başvuru sahibinin elektronik bileşenler hakkındaki bilgisini ve adayın hesap makinesi kullanmadan bu bileşenleri içeren matematiksel hesaplamaları gerçekleştirebilme becerisini ölçmektedir.
  • Yarı İletkenleri ve İşlemsel Yükselteçleri Tanımlama/Kullanma: Bu bölüm, adayların belirli koşullar altında basit devrelerin yapılandırılmasını ve sürecin analizini gerçekleştirme yeteneğini ölçmektedir.
  • Temel Dijital Elektronik: Bu bölüm adayların, dijital elektronik bileşenler ve dijital mantık hakkındaki bilgisini ölçmektedir. Ayrıca adayların cebir, mikroişlemci tabanlı sistemlerin terminolojisi gibi bilgilerini de değerlendirmektedir.

Testteki örnek soruların yanıtları, geri bildirim olarak testin sonunda yer almaktadır.

Testinvite ile çevrimiçi genel yetenek ve IQ testlerinizi tasarlamaya hemen başlayın