Online Sınav Çözen Aday Resmi

İngilizce Yeterlilik Sınavı ve İngilizce Muafiyet Sınavı Örnekleri

Bu sayfada, İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilerin faydalanabileceği ve okullarında İngilizce yeterlilik sınavları tasarlayacak eğitmenlerin yararlanabileceği, üniversite öğrencileri için hazırlanan online İngilizce yeterlilik sınavı örnekleri yer almaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi kurumların internet sayfalarında yayınlanan örnek sorulara en yakın format ile hazırlanan İngilizce deneme sınavlarını bu sayfadan alarak kendinizi test edin ve sonuç raporları ile eksiklerinizi tespit edin.

İşe alım uzmanı mısınız?

Profesyonel İngilizce Seviye Belirleme Test Serimiz ile tanışın.
Üniversiteler tarafından uygulanan, İngilizce muafiyet sınavı, İngilizce hazırlık atlama sınavı ya da İngilizce yeterlilik sınavları olarak adlandırılan yabancı dil sınavları, dil yetkinliğini ölçmek ve İngilizce pratiklerini çok yönlü şekilde değerlendirme hedefiyle şekillenen sınavlardır.
SVG

Yeterlilik Sınavı ve Erasmus Sınav Örneği ile Pratik Yapın

Testinvite Online Sınav Sistemi’nde, farklı yetkinlikleri ölçmeyi hedefleyen ve çeşitli amaçlar doğrultusunda hazırlanan İngilizce sınav örnekleri bulunmaktadır. Siz de hedeflerinize göre üniversite İngilizce muafiyet sınavı, hazırlık geçme sınavı, erasmus İngilizce sınavı gibi yabancı dil sınavları ile kendinizi deneyerek eksiklerinizi tespit edin.

SVG

Muafiyet Sınavı Örnekleri ve Hazırlık Sınavı Soruları

Hazırlık sınav soruları ve İngilizce muafiyet sınavı soruları ile dilediğiniz kadar alıştırma yapın ve üniversitelerin İngilizce sınavlarına daha kolay hazırlanın! Birçok üniversitenin Yabancı Diller Yüksekokulu veya ilgili birimlerince hazırlanan proficiency sınavı örnekleri, hazırlık geçme sınavı örnekleri alarak İngilizce dil bilginizi test edin.

İngilizce Yeterlilik Sınavı (Proficiency Sınavı) Örnekleri

KURUM ADI SINAV ADI KENDİNİZİ DENEYİN
Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı

75 dakika
|
Dil Yeterlilik Sınavı
Teste Git
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)

İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) İngilizce Yeterlilik Sınavı

210 dakika
|
Dil Yeterlilik Sınavı
Teste Git
Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) İngilizce Yeterlik Sınavı

180 dakika
|
Dil Yeterlilik Sınavı
Teste Git
Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi Erasmus İngilizce Yeterlilik Sınavı

75 dakika
|
Erasmus İngilizce Sınavı
Teste Git
Gazi Üniversitesi

Gazi Üniversitesi Erasmus İngilizce Yeterlilik Sınavı

75 dakika
|
Erasmus İngilizce Sınavı
Teste Git
Pamukkale Üniversitesi

Pamukkale Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı

140 dakika
|
Dil Yeterlilik Sınavı
Teste Git

Hazırlık Muafiyet Sınavı Örnekleri

KURUM ADI SINAV ADI KENDİNİZİ DENEYİN
İstanbul Medipol Üniversitesi

Medipol Üniversitesi İngilizce Muafiyet Sınavı

-
|
İngilizce Hazırlık Muafiyet Sınavı
Teste Git
Anadolu Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi İngilizce Muafiyet Sınavı

180 dakika
|
İngilizce Hazırlık Muafiyet Sınavı
Teste Git
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İngilizce Yerleştirme Testi

75 dakika
|
İngilizce Hazırlık Muafiyet Sınavı
Teste Git
Ege Üniversitesi

Ege Üniversitesi - İngilizce Muafiyet Sınavları

135 dakika
|
İngilizce Hazırlık Muafiyet Sınavı
Teste Git

Üniversite İngilizce Sınavı ve Çeşitleri

Sınavlar amaçları doğrultusunda çeşitlenmektedir ve her sınavın üniversitelere göre adlandırılma şekli de değişiklik gösterebilmektedir. Üniversiteler tarafından İngilizce seviye tespit için en çok kullanılan sınavlar; İngilizce yeterlilik sınavları, İngilizce muafiyet sınavı olarak adlandırılan hazırlık atlama sınavı (hazırlık muafiyet sınavı) ve Erasmus dil sınavıdır. Her sınavın içeriğinde bulunan, adayların İngilizce yeterliliklerini çok yönlü şekilde değerlendiren soru tipleri ile kendinizi deneyebilir, dil yeterliliklerini test eden sınavlar oluşturabilirsiniz.

Testinvite Online Deneme Sınavları Merkezi’nde yer alan İngilizce sınav örneklerini ücretsiz şekilde alabilirsiniz ve bu sınavlara pratik yaparak hazırlanabilirsiniz.

Hazırlık Atlama ve İngilizce Muafiyet Sınavı Nedir?

Üniversitelere yeni başlayacak olan öğrencilerin, İngilizce hazırlık okuluna ilişkin gereksinimlerini ölçmek için kurgulanan sınavlardır. Yabancı dil eğitimi veren üniversitelerde hazırlık muafiyet sınavı zorunludur. Öğrencilerin yabancı dil ile eğitim alabilmesi için seviye belirleme sınavı yapılması gerekmektedir. Yeterli yabancı dil seviyesinde olan öğrenciler, muafiyet sınavını geçerek bir yıl boyunca yabancı dil eğitimi almaksızın doğrudan derslere başlayabilecektir.

Erasmus Sınavı

Erasmus değişim programı kapsamında yükseköğretim kurumları tarafından uygulanan, Avrupa’ya gidecek olan öğrencilerin dil yetkinliklerini ölçmeye yarayan bu sınavlara girmeden önce örnek Erasmus sınavları ile kendinizi deneyebilir ve eksiklerinizi tespit edebilirsiniz.

İşe alımlarda kullanıma uygun GELAS ® Profesyonel İngilizce Seviye Belirleme Sınavı hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.