Kuruluş
1958
Konum
Eskişehir, Türkiye

Sınav Detayları

Konular başlığı için SVG ikonu

Konular

Kelime Bilgisi, Dil Bilgisi, Okuma-Anlama

Süre başlığı için SVG ikonu

Süre

180 Dakika

Sorular başlığı için SVG ikonu

Sorular

Toplam 100 Soru

Anadolu Üniversitesi YDYO İngilizce Muafiyet Sınavı

Anadolu Üniversitesi Muafiyet Sınavı, bir diğer adıyla Anadolu Üniversitesi İngilizce Hazırlık Sınavı, bir akademik yılda Güz ve Bahar dönemi başında olmak üzere iki kere yapılır. Temel olarak hazırlık okuyacak ve hazırlığı atlamak isteyen öğrencilerin seviyelerini tespit etmek için girdikleri Anadolu Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavı, çoktan seçmeli 100 sorudan oluşmaktadır.

Belirli bir geçme notu bulunmayan sınavda öğrenciler, kendi aralarında sınav sonuçları ile birlikte sıralanır. Anadolu Üniversitesi İngilizce Muafiyet sınavı soruları ve çıkmış sorular ile birlikte oluşturulan bu örnek hazırlık sınavı, Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından halka açık şekilde yayınlanmıştır. Bu sayfadan hazırlık atlama sınavına girebilir, online olarak sınavı alabilir ve İngilizce seviyenizi detaylı sonuç raporları ile birlikte görebilirsiniz.

Anadolu YDYO İngilizce Muafiyet Sınavı Örneği, Çıkmış Sorular ve Bölümler

Anadolu Üniversitesi İngilizce Sınavı, 30 “kelime bilgisi”, 40 “dil bilgisi” ve 30 “okuma-anlama” sorusu olmak üzere toplam üç bölüm ve 100 sorudan oluşmaktadır. Bu soruların tamamı Global Scale of English temeli baz alınarak inşa edilmiş öğrenme metotlarına göre hazırlanmıştır. Hem bu sınava hazırlanan hem de İngilizce seviyesini ölçmek isteyen herkesin alabileceği bu muafiyet sınavı örneği ile online olarak yabancı dil yeterliliğinizi ölçün.

Testinvite ile çevrimiçi İngilizce seviye tespit sınavlarınızı tasarlayın