Online Sınav Güvenliği: Kameralı Canlı Gözetim, Tarayıcı ve Tam Ekran Kilidi

Online Sınav Güvenliği: Kameralı Canlı Gözetim, Tarayıcı ve Tam Ekran Kilidi

Sınav güvenliği için

web kamera kaydı.

Gelişmiş güvenlik özelliklerimizle, doğru sonuçlardan emin olun.

Online Sınavda Yeni Sekme Açmayı ve Ekran Paylaşımını Önleyin

Kameralı online sınav başlığı için SVG ikonu

Kameralı Online Sınav

Sınav boyunca video kaydedilir veya fotoğraflar çekilir.

Güvenlik Sınav Tarayıcısı başlığı için SVG ikonu

Güvenli Sınav Tarayıcısı: Tarayıcı ve Tam Ekran Kilidi

Sınav boyunca başka uygulamalar, pencereler, yeni sekme vb. açılması ve ekran paylaşımı engellenir.

Canlı gözetimli online sınav başlığı için SVG ikonu

Canlı Gözetimli Online Sınav

Gerçekleşen sınavları eş zamanlı takip edin..

Ok şeklindeki SVG ikonu

Tüm güvenlik tedbirleri tek bir çözümde. Yalnızca dilediğiniz tedbirleri uygulayın.

Tarayıcı resmi Cihazda görülen tarayıcı ekranı

Tam ekran kilidi ve kamera kaydı uygulanan bir sınav görüntüsü

Testinvite

Online Sınavda Kopya Çekmeyi Güçlü Özelliklerimizle Engelleyin

Süre limitleri belirleyin

Sınavın tamamına veya her bir bölüme, sayfaya veya soruya süre limiti belirleyin.

Farklı sorular sorun, sıraları karıştırın

Soru havuzları oluşturun ve soruların ilgili soru havuzlarından rastgele seçileceği online sınavlar uygulayarak kopya çekmenin önüne geçin. Bölümlerin, sayfaların, soruların ve hatta seçeneklerin sırası ayarlayın.

İleri-geri gitme kısıtlamaları oluşturun

Sınavdaki bölümler arasında veya her bir bölümdeki sayfalar arasında ileri-geri gidebilme kısıtlamalarını belirleyin.

Sınav alan kişinin eylemlerini inceleyin.

Sınavın başlayacağı ve biteceği tarih ve saat aralıklarını belirleyin.

Sınava nasıl erişebileceğini belirleyin

Kullanıcı adı ve Şifre / PIN Kodu, Öğrenci Numarası, Kimlik Numarası / Davetiye Kodu

Uzaktan Gözetim

10.000+ kişinin kamera ve ekran görüntüsünü canlı izleyin. Ölçme-değerlendirmede süreç güvenliğini sağlayın.

Web kameraıs ve ekran kilidi özelliğiyle çevrimiçi sınavlarınızı daha güvenli hale getirin
100% Bulut Tabanlı

Gözetmenler sınava katılanların kamera ve ekran görüntülerini canlı izleyebilir.

Demo talep et
Kendi gözetmen ekibinizi oluşturun. Her bir gözetmen için bir hesap açın.
Katılımcıları gruplara ayırın ve her bir grubu bir gözetmene atayın.
Vaka İNCELEMESİ Bosnet Test İnvite sınav yazılımını kullanıyor
"Binlerce kişiye aynı zamanda, kameraya kaydederek ve tam ekran kilidi ile sınav uygulamak güvenlik endişelerini en aza indiriyor."
Test İnvite için referans olan müşteri

Kubilay

CEO
Testinvite için referans olan müşterinin fotoğrafı için arka plan görseli

Kamera Gözetiminde Online Sınav

Online sınavların güvenliği özellikle kritik eğitim kurumlarında ve kritik değerlendirmelerde son derece önemlidir. Online sınavlarda kopya riskini en aza indirmek ve hatta ortadan kaldırmak için sınavın etkili bir gözetim sistemine gereksinim vardır.

Testinvite aracılığı ile gerçekleştireceğiniz personel sınavlarında kamera gözetiminde denetlemenin gerçekleştirilmesi mümkündür. Online sınavlarda kamera ile gözetim gerçekleştirebilmek için çeşitli yöntemler arasından tercihlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kamera ile gözetim metodları genel olarak aşağıdaki gibidir.

Video Kaydı: Personel adayının kamerası ve mikrofonu ile sınav süresi boyunca kayıt işlemleri gerçekleştirilmektedir. Video kayıtlarında hem görüntü hem de ses kaydedilmektedir. Bu doğrultuda kayıtlar sınav bitimine kadar devam etmektedir.

Fotoğraf Çekimi: Personel adaylarının web kameraları üzerinden sınav süreci boyunca belirli aralıklar ile fotoğraf çekimi sağlanmaktadır. Söz konusu fotoğraflar sınav bitiminde ya da canlı bir şekilde gösterilmektedir.

Güvenli Sınav Tarayıcı ve Sınav Ekran Kilidi

Online sınavlarda güvenilir bir şekilde sınav sürecini tamamlamak için güvenilir tarayıcı ve sınav kilidi özelliğinden faydalanmanız mümkündür. Güvenlik sınav tarayıcısı sınav boyunca kullanıcıların açtığı diğer uygulama, pencere ve sekmelerin açılmasını engellemektedir. Bunun yanı sıra güvenli tarayıcı ve sınav ekran kilidi ekran paylaşımını da engellemektedir. Bu sayede sınav sırasında son derece güvenilir bir ortam oluşmaktadır.

Çevrimiçi Sınav Gözetmenliği

Çevrimiçi sınav gözetmenliği özelliği kapsamında web kamerası ve ekran kayıtları işe canlı bir şekilde sınavın incelenmesi mümkün hale gelmektedir. Dilerseniz iş yerinize ait kendi gözetmen ekibi oluşturabilirsiniz. Her gözetmen için ayrı bir hesap açmalı ve gözetmen grubunuzu tek tıkla oluşturmalısınız. Bunun yanı sıra katılımcıları gruplara ayırarak her bir gruba bir gözetmen ataması gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede güvenilir bir ortam oluşturabilirsiniz.

Online Sınavlarda Soruları ve Sıralamaları Karıştırma

Online sınav sorularını ve sıralamalarnıı karıştırma özelliği sayesinde de bireylerin kopya çekmesini önleyebilirsiniz. Sınavdaki bölümlerin sırası, bölüm sayfalarının sırası, soruların sırası ve soru seçeneklerinin sırasının karıştırılması mümkün hale gelmektedir. Bunun yanı sıra dilerseniz sadece soruların yerini değiştirebilir bölüm ve seçeneklerin sabit kalmasını sağlayabilirsiniz. Sınavın güvenilir bir şekilde sürdürülmesi ve adayların soruları tamamen kendi cevaplandırabilmeleri için sınav güvenliğinin büyük bir öneme sahip olduğunu unutmamalısınız.

Online Sınav Erişim Kısıtlamaları

Sınav erişim kısıtlamaları özelliği ile dilediğiniz katılımcının sınava erişimini engelleyebilirsiniz. Bu özellik kapsamında dilediğiniz katılımcının sınav sürelerini iptal edebilir ve sınavının yok sayılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra katılımcıyı dilerseniz direkt sınavdan atabilir ya da sınava tekrar başlamasını sağlayabilirsiniz. Kopya gibi bir durum ile karşılaşılması durumunda gözetmenlerin katılımcıların erişimlerine kısıtlama getirme hakları bulunmaktadır.

Bu özellik kapsamında dilediğiniz katılımcının sınav sürecini en baştan başlatma imkanına sahipsiniz. Katılımcılar bazı durumlarda sınavlarını yanlışlıkla sonlandırabilmektedir. Bu durumda katılımcıların sınavı yeniden kurması mümkündür. Kişiler kaldığı yerde ve belirlediği süre ile sınava devam edebilmektedir.

Online Sınavlarda Soru ve Süre Kısıtlamaları

Soru görme ve süre limitlerini Testinvite kapsamında dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz katılımcıların bütün soruları aynı anda görmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz katılımcıların sorulara cevap verdikten sonra bir sonraki soruyu görmesini sağlayabilirsiniz. Süre limitlerini sorulara göre ayarlayabilirsiniz.