İşe Alım Sonrası Yapılması Gereken Ölçüm ve Değerlendirmeler
Kullanıcıları tanıyabilmek için Çerez (cookie) kullanıyoruz. Privacy Policy
Ücretsiz Deneyin
Sınav Sistemi Nasıl Çalışıyor Deneyimleyin
İşe Alım Sonrası Ölçüm
chevron_right

İşe Alım Sonrası Yapılması Gereken Ölçüm ve Değerlendirmeler

Yüksek performanslıları işe almanın yanında amaçlarımızdan biri de sonuçları ölçmektir. Bazı kullanışlı ölçü birimleri:

  • İşe Alınanların Kalitesi: Doğal olarak yeni işe alımların ne kadar verimli olduğunu bilmek istiyorum. Bu, performans yönetim sistemi veya basit bir anket ile hesaplanabilir. Yeni işe alımların, iş başı performansı ve ne derecede hızlandığını (ya da yavaşladığını) görmek için üç, altı ve on iki aylık süreler zarfında yapılabilir. Performansın teknik beceriyle beraber tavırlara odaklanması gerektiğini unutmayın.
  • İşe Yeni Alınanların Bağlılığı: Çalışan bağlılığı anketleri ile yeni işe alınanların bağlılık seviyelerini belirlemek oldukça kolaydır. Bu sayede hangi çalışanların yüzde yüzünü vermeye motive olduğuna karar verebiliriz.
  • İşe Yeni Alınanların Kadrolu Olması: Ellerinden gelenin en iyisini yapan, yüksek performanslı yeni işe alınan çalışanları organizasyon içinde tutmak çok önemlidir.
  • Müdür Memnuniyeti: yeni işe alınan insanlardan ve onları şirkete katma sürecinden ne kadar mutlu olduklarını öğrenmek için yöneticiler ve müdürler arasında bir anket düzenleyebilirsiniz.

Her işe alım kanalı hakkında detaya girip bu tedbirleri almak çok önemlidir.

info
İçerik Özeti
İşe Alım Sonrası Yapılması Gereken Ölçüm ve Değerlendirmeler
tr/kisisel-gelisim-merkezi/tavira-gore-ise-alma/sirketinizde-calismaya-uygun-adaylari-bulmak/ise-alim-sonrasi-yapilmasi-gereken-degerlendirmeler-olcumler
Ücretsiz Dene