İşe Alımlarda Doğru Adaylara Ulaşmak İçin Kanallar
Kullanıcıları tanıyabilmek için Çerez (cookie) kullanıyoruz. Privacy Policy
Ücretsiz Deneyin
Sınav Sistemi Nasıl Çalışıyor Deneyimleyin
İşe Alım Kanalları
chevron_right

İşe Alımlarda Doğru Adaylara Ulaşmak İçin Kanallar

Bazısının daha etkili birçok işe alım kanalı vardır. Yüksek performans gösteren ön hatlarda çalışanlar için en etkili işe alım kanalları sırasıyla: çalışanlardan gelen referanslar, networking, çevrimiçi iş ilanları, şirket kariyer geçişleri, şirket içi işe alım uzmanları, şirket dışı işe alım uzmanları, sosyal paylaşım siteleri ve liste uzar.

Sıralama en iyi yöneticileri bulmak için biraz değişiyor. Yöneticiler için geçerli en etkili kanallar sırasıyla: networking, şirket dışı işe alım uzmanları, çalışan referansları, şirket içi işe alım uzmanları, şirket kariyer geçişleri, çevrimiçi iş ilanları ve sosyal paylaşım siteleri.

Kültürlerini ve personalarını nelerin farklılaştırdığını detaylıca tanımlayan şirketler için, yüksek performans gösteren ön hatlarda çalışanları bulmada en etkili beş kanal şunlardır: çalışan referansları, networking, çevrimiçi iş ilanları, şirket kariyer geçişleri ve şirket içi işe alım uzmanları.

Sektörde daha iyi finansal başarısı olan şirketler ve aynı zamanda oldukça yüksek çalışan bağımlılığına sahip kültürler için, yüksek performans gösteren ön hatlarda çalışanları bulmada en etkili dört kanal şunlardır: çalışan referansları, networking, çevrim içi iş ilanları ve şirket kariyer geçişleri.

Burada en önemli nokta, personalarınızı kullanmanın bütün aday araştırma ve bulma tekniklerini çok daha etkili bir hale getireceğidir.

info
İçerik Özeti
İşe Alımlarda Doğru Adaylara Ulaşmak İçin Kanallar
tr/kisisel-gelisim-merkezi/tavira-gore-ise-alma/sirketinizde-calismaya-uygun-adaylari-bulmak/ise-alim-kanallari
Ücretsiz Dene