Şirket Kültürüne Uygun Tavır ve Kişiliklerin Kullanım Alanları
Kullanıcıları tanıyabilmek için Çerez (cookie) kullanıyoruz. Privacy Policy
Ücretsiz Deneyin
Sınav Sistemi Nasıl Çalışıyor Deneyimleyin

Şirket Kültürüne Uygun Tavır ve Kişiliklerin Kullanım Alanları

Etkili bir karşılaştırma yapmasını ve Personalarınız, Görüşme Sorularınız ve Cevap Kılavuzunuz sayesinde istediğiniz adayları nasıl bulacağınızı biliyorsunuz. Şirketiniz için en uygun tavırları seçmek artık problem değil.

Ancak, tüm bu adımların başarısız olduğu ve her şeyin ters gidebileceği durumlar olabilir. Böyle bir durum adım adım şu şekilde gerçekleşebilir. Persona Cevap Kılavuzundaki iyi ve kötü cevaplar organizasyondaki mevcut çalışanlardan gelmiştir. Eğitilmiş olması gereken çalışanlar yapmaması gereken yanlış bir şey yapmışlardır. Böylece, kabul edilemez olarak görülen bazı davranışlar, bir grup çalışan tarafından kabul edilebilir hale gelmiştir. Bu, ya doğru seçim yapmadığınızdan organizasyon için doğru tavırları olmayan çalışanlar olduğu ya da bu çalışanlara neyin kabul edilemez olduğunu öğretmede iyi bir iş çıkaramadığınız anlamına gelir.

Persona keşfiniz, yüksek ve düşük performans konusunda herkesin aynı anlayışta olmadığını gösterir. Personalarınızı yarattığınızda ve doğru tavırlı insanları iyi seçtiğiniz zaman, yanlış tutumlu çalışanlar ve ayrıca yüksek ile düşük performans gösterenleri farklı kılan özellikleri öğretmede sorun yaşanmaz.

info
İçerik Özeti
Şirket Kültürüne Uygun Tavır ve Kişiliklerin Kullanım Alanları
tr/kisisel-gelisim-merkezi/tavira-gore-ise-alma/sirket-kulturune-uygun-tavir-kisilikleri-kullanin/index
Ücretsiz Dene