Uygun Personaları Bulun

Sorulmaması Gereken Sorular

Görüşme Sorularının Hazırlanması

Cevap Kılavuzlarını Oluşturmak

Uygun Adayları Bulmak

Kullanım Alanları

Anasayfa
Tavıra Göre İşe Alma
Uygun Personaları Bulun
Çalışanlardan Bilgi Edinme

Şirket Kültürünü Belirleyen Şirket Çalışanlarından Bilgi Edinmek

Şimdiye kadar yöneticilerden ve işe alım sürecinde bulunan insanlardan bilgi aldık. Sırada ise ön cephedeki, yani işe yeni alınanlarla beraber çalışacak olan mevcut çalışanlarla konuşmak var.

Buradaki insan sayısı çok daha fazla olduğu için kişisel görüşmeler yapmak kolay değildir. Bununla birlikte, çalışanlarla yürütmek için, yöneticiler ile yaptığınız görüşmelere göre daha farklı bir yöntem gerekir, çünkü almak istediğiniz bilgiler soruyu sorduğunuz kişiler ve onların iş arkadaşları hakkındadır. Bu nedenle de en iyi yol çalışanlarla çevrimiçi anketler yapmaktır.

Çalışanlara yönelik anket altı ila on arasında açık uçlu sorulardan oluşacaktır. En iyi sorular, yöneticilerle yapılan görüşmelerden elde ettiğiniz verileri doğrulamak ve böylece en ayrıntılı yanıtları ortaya çıkarmak üzerine olmalıdır. Size, özel cevaplar vermeye odaklı sorular, personalarınızı geliştirmenize ve sonuçlandırmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca konuyla ilgili anladıklarınızı doğrulamak için sorular sorabilirsiniz çünkü bu, ele aldığınız konuyu açıklığa kavuşturmanıza ve personalarınızı geliştirmek için gereken özellikleri detaylandırmanıza yardımcı olacaktır.

Görüşmeler ve anketlerle işiniz bittiğinde, kurumunuzun kültürü ile eşleşen ve eşleşmeyen tavırlar hakkında geniş bir anlayış elde edersiniz.

Anketlerle alakalı bir mesele de katılımın verimli olup olmayacağı sorunsalıdır. Anketlerden gelen geri bildirimler ile yapıcı bir şeyler inşa edildiği sürece anket katılımları artmaktadır. Bu anketlerde değer gören çalışanlar, daha fazla ankete katılmak için istekli olacak ve katılımda bulunmaktan mutluluk duyacaktır.

İçerik Özeti
Şirket Kültürünü Belirleyen Şirket Çalışanlarından Bilgi Edinmek
Bir şirktetin kültüründe o şirketin çalışanları belirleyici rol üstlenir. Çalışanlardan edinilecek bilgiler üzerinden şirket kültürü tespit edilebilir