İşe Alım Görüşmelerinde Karşılaşılan En Yaygın 3 Mülakat Sorusu
Kullanıcıları tanıyabilmek için Çerez (cookie) kullanıyoruz. Privacy Policy
Ücretsiz Deneyin
Sınav Sistemi Nasıl Çalışıyor Deneyimleyin

İşe Alım Görüşmelerinde Karşılaşılan En Yaygın 3 Yanlış Mülakat Sorusu

En yaygın sorulan üç görüşme sorusu, maalesef nihai işe alım kararı alınırken sorulur. Bunlar:

  • Bana kendinden bahset.
  • Kuvvetli yönlerin nelerdir?
  • Zayıf yönlerin nelerdir?

Bu sorular yanıltıcıdır çünkü üstü son derece kapalı ve sizin sadece saçma cevaplar almanıza izin verirler. Aynı zamanda bu sorular o kadar tanınmış ki neredeyse her adayın bu sorulara karşı önceden hazırlanmış, içi boş cevapları vardır. Son olarak, üstü kapalı cevaplar birbirine benzediğinden cevaplara dayanarak yüksek ve düşük performanslıları ayırt etmek mümkün değildir. Adayların güçlü ve zayıf yönleri hakkında bilgi sahibi olmak anlaşılabilir bir durumdur, ancak bu değersiz soruların bir adayın sizin için çalışırken nasıl bir performans göstereceği hakkında iyi bir fikir vermeyeceğini anlamanız gerekir.

Görüşme sorularının en önemli amaçlarından biri yüksek performans gösterenler ile düşük performans gösterenler arasın ayrım yapmaktır. Adaylara, size aynı türde belirsiz, üstü kapalı cevaplar veren sorular sormak, ayrım yapmanıza mani olur.

info
İçerik Özeti
İşe Alım Görüşmelerinde Karşılaşılan En Yaygın 3 Mülakat Sorusu
tr/kisisel-gelisim-merkezi/tavira-gore-ise-alma/ise-alim-gorusmelerinde-mulakatlarda-sorulmamasi-gereken-kotu-sorular/ise-alim-gorusmelerinde-karsilasilan-en-yaygin-uc-yanlis-mulakat-sorusu
Ücretsiz Dene