Ücretsiz Online İngilizce Seviye Belirleme Testleri: İşe Alım, Seçme ve Yerleştirme

İngilizce Seviyenizi Tespit Edin

İşe Alım Uzmanları

Bu linki takip ederek; işe alımlarda kullanıma uygun GELAS ® Profesyonel İngilizce Seviye Belirleme Sınavına ilişkin bilgi edinebilir.

Bilgi Al
E-posta: info@testinvite.com
Telefon: +90 533 357 49 19

Kapsamlı İngilizce Seviye Belirleme Testi

İngilizce seviyenizi 4 ana bölümde ölçer: Dil bilgisi, kelime, okuma ve dinleme. Toplam 80 çoktan seçmeli sorudan oluşur.

 • Süre: 60 dakika
 • Seviye Belirleme: Testi tamamladıktan sonra şu seviyelerden birisi tespit edilir: CEFR İngilizce Seviyeleri: A1 (Beginner), A2 (Elementary), B1 (Pre-intermediate), B2 (Intermediate), C1 (Upper Intermediate) ve C2 (Advanced)

Başla

Pearson Total İngilizce Seviye Belirleme Testi

Test 2 bölümden oluşur. Her iki bölümde de 50'şer çoktan seçmeli soru bulunmak suretiyle, testte toplam 100 soru bulunur.

 • Süre: 100 dakika
 • Seviye Belirleme: Testi tamamladıktan sonra şu seviyelerden birisi tespit edilir: Below Elementary, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate ve Upper Intermediate

Başla

Outcomes İngilizce Yerleştirme Testi

Outcomes İngilizce Yerleştirme testi, İngilizce eğitmenlerinin öğrencileri uygun seviyedeki derse yerleştirebilmeleri için hazırlanmıştır. Test toplam 50 çoktan seçmeli soru barındırır; dilbilgisi ve kelime bölümlerinden oluşur. (her doğru cevap 1 puandır).

 • Süre: 30 dakika
 • Seviye Belirleme: Testi tamamladıktan sonra şu seviyelerden birisi tespit edilir: Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermediate ve Advanced

Başla

Straightforward İngilizce Yerleştirme Testleri Serisi

(1) Hızlı İngilizce Yerleştirme Testi

Bu test, hangi seviyede bir sınıfın size uygun olduğunu hızlıca tespit edebilmek amacıyla hazırlanmıştır.

Testte toplam 50 çoktan seçmeli soru bulunur, her soru 1 puandır. İlk 40 soru dilbilgisi, son 10 soru ise kelime bölümündendir.

 • Süre: 45 dakika
 • Seviye Belirleme: Testi tamamladıktan sonra şu seviyelerden birisi tespit edilir: Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermediate ve Advanced

(2) Başlangıç ve Birinci Seviye İngilizce Yerleştirme Testi

Bu İngilizce Testi, başlangıç (ilk seviye) seviyesinde mi - sonra ikinci seviyede bir sınıfa mı yerleştirilmeniz gerektiğini tespit etmeyi amaçlar.

Test 50 çoktan seçmeli sorudan oluşur. Her soru 1 puandır. İlk 40 soru dilbilgisi, son 10 soru kelime bölümlerindendiri.

 • Süre: 45 dakika
 • Seviye Belirleme: Testi tamamladıktan sonra şu seviyelerden birisi tespit edilir: Beginner (Birinci seviye) ve Elementary (İkinic seviye)

(3) Orta Öncesi ve Orta Seviye İngilizce Yerleştirme Testi

Bu test ile, orta öncesi (pre-intermediate) bir sınıfa mı; yoksa orta seviye (intermediate) bir sınıfa mı yerleştirilmelisiniz tespit etmek için hazırlanmıştır.

Testte toplam 50 çoktan seçmeli soru bulunur, her soru 1 puandır. İlk 40 soru dilbilgisi, son 10 soru kelime bölümlerindendir.

 • Süre: 45 dakika
 • Seviye Belirleme: Testi tamamladıktan sonra şu seviyelerden birisi tespit edilir: Pre-intermediate (Orta-öncesi seviye) ve Intermediate (Orta seviye)

(4) Orta Üzeri ve İleri Seviye İngilizce Yerleştirme Testi

Bu test ile, orta üzeri (upper-intermediate) bir sınıfa mı; yoksa ileri seviye (advanced) bir sınıfa mı yerleştirilmelisiniz tespit etmek için hazırlanmıştır.

Testte toplam 50 çoktan seçmeli soru bulunur. Her soru 1 puandır. İlk 40 soru dilbilgisi, son 10 soru kelime bölümlerindendir.

 • Süre: 45 dakika
 • Seviye Belirleme: Testi tamamladıktan sonra şu seviyelerden birisi tespit edilir: Upper Intermediate (orta-üzeri seviye) ve Advanced (ileri seviye)

New Inside Out İngilizce Yerleştirme Test Serisi

The New Inside Out HIZLI ve KAPSAMLI yerleştirme testleri adayların doğru seviyede sınıflara yerleştirilebilmeleri için hazırlanmıştır. Her iki test de, artan zorlukta sorular barındırır.

(1) New Inside Out HIZLI İngilizce Yerleştirme Testi

Bu test genel İngilizce yapısı ve kelime bölümlerinden oluşur. 36 İngilizce Yapısı, 24 Kelime olmak üzere toplam 60 çoktan seçmeli sorudan oluşur. Her soru 1 puandır. Test gittikçe zorlaşır.

 • Süre: 45 dakika
 • Seviye Belirleme: Testi tamamladıktan sonra şu seviyelerden birisi tespit edilir: Beginner (A1), Elementary (A1+ to A2), Pre-Intermediate (A2+ to B1), Intermediate (B1), Upper-Intermediate (B2) ve Advanced (C1)

(2) New Inside Out KAPSAMLI İngilizce Yerleştirme Testi

Test İngilizce Yapısı, kelime ve okuma bölümlerinden oluşur. Toplam 76 çoktan seçmeli soru içerir. İlk 60 soru HIZLI Test ile aynıdır. HIZLI Teste ilaveten, 16 okuma sorusu içerir. Her soru 1 puandır. HIZLI Test gibi, sorular ilerledikçe zorlaşır.

 • Süre: 60 dakika
 • Seviye Belirleme: Testi tamamladıktan sonra şu seviyelerden birisi tespit edilir: Beginner (A1), Elementary (A1+ to A2), Pre-Intermediate (A2+ to B1), Intermediate (B1), Upper-Intermediate (B2) ve Advanced (C1)

İngilizce Pratik Test Serisi

Konulara göre ayrılmış, 25şer sorudan oluşan 9 deneme/pratik testi. Sorulara cevap verdikten sonra, cevaplarınız doğru mu yanlış mı gösterilir.

Konular:

 1. Noun/Adjective/Adverbial Clauses
 2. Tenses: Active/Passive
 3. Noun/Adjective/Adverbial Clauses
 4. Modal Auxiliaries
 5. Prepositions
 6. Prepositions After Adjectives and Verbs
 7. Gerunds/Infinitives/Participles/Causatives
 8. Phrasal Verbs
 9. Vocabulary

Başla

Online İngilizce Seviye Belirleme Testleri: İşe Alım, Seçme ve Yerleştirme