İçerikler
Sınav Hazırlama
Otomatik Sayfa Oluşturucu
Bize ulaşın:
info@testinvite.com
+90 533 357 49 19

Otomatik Sayfa Oluşturucu

Otomatik Sayfa Oluşturucu, yaratacağımız bir Soru Havuzu içerisinden, sayısını belirleyeceğimiz adette sorunun rastgele seçilmesi ve daha sonra bu soruların belirleyeceğimiz sayıda sayfa içerisinde sunulmasını sağlar.

Bir bölüme Otomatik Sayfa Oluşturucu eklemek için, Sınav Hazırlama Editöründe ilgili bölümün altındaki ikonuna tıklayın ve açılan menüden Otomatik Sayfa Oluşturucuya tıklayın.

Otomatik Sayfa Oluşturucu, daha önce Sayfa Editörü sayfasında gördüğümüz Rastgele Soru Seçiciye çok benzer çalışır. Tek fark, ek olarak Yaratılacak Sayfa Sayısını ve (tercih edersek) sistemin sayfaya süre limiti belirleyebilmesi için, soru başına kaç saniye süre verileceğini belirleriz. da belirtiriz.

  • 1. Adım: Soru Havuzunu Oluşturun: Soruları Seç'e tıklayarak, soru bankanızdaki dilediğiniz soruları seçin ve ekleyin. Seçilmiş Sorular sekmesi, Soru Havuzundaki Soruları gösterir.
  • 2. Adım: Bu soru havuzundan Rastgele Kaç Sorunun Seçileceğini belirleyin.
  • 3. Adım: Oluşturulacak Sayfa Sayısını belirleyin. Bu şekilde 2. Adımda belirlediğimiz sorular, şimdi belirlemekte olduğumuz adette sayfada sunulur.
  • 4. Adım: Eğer sistemin her bir sayfaya otomatik süre limiti belirlemesini istiyorsanız, soru başına kaç saniye süre üzerinden sayfa süre limitini hesaplayacağını belirleyin. Örneğin bir sayfada 4 soru varsa ve biz soru başına süre limitini 1 dakika olarak belirlediysek, sistem yaratacağı sayfaya 4 dakika süre limiti belirler.

Gelişmiş Ayarlar

Puan ve Boyutlar oldukları gibi kalsın

  • seçili ise, soruların Puan ve Boyutları, soru bankasındaki varsayılan değerleri olarak sınava eklenir.
  • seçili değil ise, sistem sizden tüm sorular için geçerli olacak Puan ve Boyutları belirlemenizi ister. Bu durumda tüm soruların puan ve boyutlarının aynı olması garanti edilmiş olur.

Klasör ve etiketler oldukları gibi kalsın

  • seçili ise, soruların klasör ve etiket değerleri aynı kalır.
  • seçili değil ise, sistem sizden tüm sorular için geçerli klasör ve etiketler belirlemenizi ister.
  • Not: Soruların klasör ve etiket değerleri yalnızca raporlamaya etki eder.

Soru Havuzundan Rastgele Soru Seçerek Otomatik Sınav Sayfaları Oluşturma