İçerikler
Sınav Süreci Yönetimi
Davetiye E-postası Gönderimi
Bize ulaşın:
info@testinvite.com
+90 533 357 49 19

Davetiye E-postası Gönderimi

Görev Editörünün E-POSTALAR sekmesinde, toplu şekilde e-posta gönderimi yaparak kullanıcılar ile iletişim kurabilirsiniz. Göndereceğiniz e-postalar ile kişileri göreve davet edebilir veya sürece ilişkin bilgi veya güncelleme paylaşabilirsiniz.

Biletleri Seçerek Alıcı Listesi Oluşturma

Göreve katılmasını istediğiniz kişilere davetiye e-postaları gönderebilir; e-posta içerisinde katılımcının göreve erişmek için kullanacağı Davetiye Kodu ve Tanıma Bilgilerini (Kullanıcı adı ve şifre gibi) aktarabilirsiniz.

Kişilerin göreve giriş yapabilecekleri davetiye kodları veya tanıma/login bilgilerini içeren e-postalar göndermek istiyorsanız, öncelikle Biletleri oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz biletlerin E-posta alanları doldurulmuş olmalıdır.

Görevinizde Biletler sekmesine tıklayın. Davetiye göndermek istediğiniz biletleri seçin. Biletlerin e-posta adesleri olduğundan emin olun. Son olarak ikonuna tıklayın.

Açılan E-posta Hazırlama Editöründe Alıcılar (e-posta gönderilecekler listesi) otomatik doldurulmuş gelir. Biz ise E-posta Başlığını ve E-posta İçeriğini ekleyeceğiz.

Kişiselleştirilmiş Davetiye E-postalarının Hazırlanması

E-posta Konu Başlığına ve İçeriğine Kişisel Bilgiler Ekleyerek Özelleştirme

Gönderilecek e-postaların gerek konu başlığına, gerekse içeriğine, her alıcının biletinde bulunan bilgilerin dinamik bir şekilde (her alıcıya kendi bilgisi) eklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde her alıcıya, kişiselleştirilmiş e-postalar gönderilir.

Her alıcıya kendi İsmi ile hitap edebilir, her kullanıcıya kendine özgü yaratılmış Davetiye Kodunu veya Giriş/Login Bilgilerini iletebilirsiniz.
  • Konu Başlığına kişiselleştirilmiş dinamik içerik eklemek için; konu başlığı hizasındaki ikonuna tıklayın.
  • E-posta içeriğine kişiselleştirilmiş dinamik içerik eklemek için; e-posta içeriği hizasındaki ikonuna tıklayın.

Biletin türüne (Kabul Yöntemi) ve bilet ile ilişkilendirilmiş Etiketlere göre farklı içerikleri dinamik olarak ekleyebilirsiniz.

Örnek olarak: Alıcının İsmi, Davetiye Kodu, Grubu, bilet ile ilişkilendirilmiş Etikletler vb..

Hazırlamış olduğunuz şablonu daha sonra tekrar kullanmak için, kaydedebilirsiniz:

Daha önce kaydettiğiniz bir şablon var ise, E-posta Konu Başlığının sağ üstünde yer alan ikonuna tıklayarak dilediğiniz şablonu seçebilirsiniz.

E-postaların Gönderilmesi

E-posta Hazırlama Editörü ile konu başlığını ve içeriğini belirlediğiniz e-postaları gönderirken:

  • Gönderen Adını dilediğiniz gibi belirleyin
  • Cevaplama E-posta Adresini (reply-to) belirleyin: Alıcılar kendilerine ulaşan e-postaya eğer cevap vermek isterlerse, belirleyeceğiniz e-posta adresine cevaplar gönderilir.
  • Gönderim Tarihi: Eğer tercih ederseniz e-postaların ileri bir tarihte gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için ilgili tarihi yazmanız yeterli. Örnek: 2020-04-18 14:00

Aday/Katılımcı Listesi Aktarımı ile Toplu Bilet Oluşturma