Online Sınavlarda Sorular ve Soru Bankası

Test Invite Sınav Sistemi'nde 2 tür soru yaratabilirsiniz:

  • Çoktan Seçmeli Soru: Adaya soru sorulduktan sonra aralarından seçim yapabileceği seçenekler verilir. Verilen şıklardan kaç tanesini seçebileceği önceden belirlenir.
  • Açık Uçlu Soru: Adaya soru sorulduktan sonra adayın soruya nasıl cevap vereceği seçilir: Yazarak, dosya yükleyerek, sesini kaydederek veya görüntüsünü kaydederek

Test Invite'da sorular ve sınavlar birbirimden bağımsız var olabilirler. Örneğin sorularınızı - herhangi bir sınav ile ilişkilendirmeden - soru bankasında klasörler ve etiketler yardımıyla gruplandırarak saklayabilirsiniz. Daha sonra bu soruları dilediğiniz sınavlarda tekrar-tekrar kullanabilirsiniz. Bu bağlamda soru bankası dilediğiniz soruları seçerek hızla yeni sınavlar hazırlayabilmenizi sağlar ve hata yapma olasılığını düşürür.

Ancak Test Invite, soruları soru bankasına kaydetmenizi şart koşmaz. Dilediğiniz soruları bir sınavın içinde de yaratabilir, hiç soru bankasına dahil etmeyebilirsiniz. Bu şekilde yalnızca 1 sınavda kullanacağınız bir sorunun soru bankasında kalabalık yaratmasına neden olmazsınız.

info
İçerik Özeti
Online Sınav Sisteminde Sorular ve Soru Bankası
Sınav sisteminde ne tür sorular oluşturulabilir? Açık uçlu soruların ve çoktan seçmeli soruların soru bankasında saklanması - sınavlara eklenmesi
tr/en-iyi-online-sinav-sistemi-platform-ozellikleri/sinav-sorulari/index
Sınav Uygulamasını Aç