Sınavı Bölümlere ve Sayfalara Ayırma

Test Invite Sınav Editörü ile ister tek bölümden oluşan, isterse birden çok bölümden oluşan sınav oluşturabilirsiniz. Her bölüm sayfalardan oluşur. Bu bağlamda bölümler ile sayfaları gruplandırarak, sınavın birkaç kısım olarak alınmasını sağlayabilirsiniz. Bir sınava sınırsız bölüm, her bölüme de sınırsız sayfa ekleyebilirsiniz.

Sayfalar

Sayfalar bir veya birden çok soruyu barındırabilir. Dolayısıyla bir ekranda birden çok soruyu, bir içerik ile de birleştirerek sunabilirsiniz. Aday örneğin her sayfada 10 soru ile karşılaşabilir. Bu şekilde 100 soruyu 10 sayfa içerisinde, her sayfada 10 soru olacak şekilde sunabilirsiniz.

Bölüm Başında Bilgilendirme

Adaya, her bölüme başlamadan önce bölüme ilişkin bilgilendirme metinleri sunabilirsiniz. Bu bilgilendirme içerikleri içerisinde resim, ses (audio), video görüntülenebilir.

Bölümler Arasında Sınava Ara Verme

Her bölüm için süre limitleri belirlerseniz, aday belirlenen süreler içerisinde ilgili bölümleri bitirmelidir ancak bölümler arasında sınava ara verebilir, başka zaman (gün) devam edebilir.

Bölüm ve Sayfa Başarı Puanları

Bölümler ve sayfalar başarı puanlarının (sınav başarı puanının yanı sıra) ayrıca otomatik hesaplandığı kısımları ifade eder. Sınav bittiğinde adayın sınav başarı puanı hesaplandığı gibi, bölüm ve sayfalar için de ayrı ayrı başarı puanları otomatik hesaplanır.

info
İçerik Özeti
Online Sınavı Bölümler ve Sayfalara Ayırma
Sınav bölümlere ve sayfalara ayrılabilir mi? Bölüm başlarında bilgilendirme yapılabilir mi? Sınırsız bölüm ve sayfa eklenebilir mi?
tr/en-iyi-online-sinav-sistemi-platform-ozellikleri/sinav-hazirlama/bolumler-sayfalar-kisimlar-baslangic-bilgilendirme-notlari
Sınav Uygulamasını Aç